Перед купівлею чи орендою офісу майбутній власник замислюється, яке саме приміщення вибрати. Адже не кожне приміщення підходить під комерційне. Ремонт офісу – теж важливий момент. Однак вибір відповідного приміщення – важливіше.
Для реалізації бізнес-задумки важливо вибрати місце у правильному місці та з відповідними умовами. Далі розберемося, на що варто звернути увагу під час вибору приміщення під офіс. Розглянемо приклади відповідних приміщень та умов для комерційної діяльності.
Розташування будівлі: інфраструктура
Офіс може розташовуватися в центрі або на околиці міста. Вибір розташування залежить від специфіки бізнесу. Якщо робота пов’язана з постійним спілкуванням із клієнтами, підійде місце ближче до центру. Це престижно та зручно для клієнтів.
Якщо ваша діяльність потребує складського приміщення, доведеться розташуватися десь на околиці.
При виборі розташування офісу, враховуйте наступні моменти:
- Наявність транспортних магістралей (має бути зручно добиратися до місця);
- Паркування (бажано, щоб було велике);
- Наявність рядом будівель громадського харчування (щоб клієнти та співробітники могли поїсти у потрібний час);
Якщо в офісі після ремонту не буде переговорної кімнати, розташоване неподалік кафе буде чудовим місцем для зустрічей із клієнтами.
Площа офісу
За СанПіном на одного співробітника в офісі має припадати не менше 6 квадратних метрів. Столи розміщуються з відривом 2 метрів один від одного. Кожні меблі потребують додаткової площі. Тому не варто економити на розмірах офісу, якщо ви хочете організувати комфортне робоче місце для себе та співробітників.
Технічний стан приміщення
Найчастіше після купівлі приміщення під комерційну діяльність власники роблять ремонт офісу. Компанія Partner Create, як надійний партнер, не рекомендує забувати про технічну готовність приміщення, навіть якщо ви все вирішите там переробити.
При покупці об’єкта під офіс зверніть увагу на ті речі, які можуть зіпсуватися та завдати вам зайвих збитків:
- Система кондиціювання;
- Електрообладнання;
- Рівень світла;
- Проведення електрокабелів;
- Розташування джерел світла;
- Система каналізації та водоподання.
Часто, покупці, побачивши приміщення, якому не потрібен ремонт, швидко підписують договір купівлі-продажу. Тільки потім, після покупки, вимагають журнал виконаних робіт у будівлі. Вивчіть відразу технічний стан приміщення, щоб потім не зіткнутися з «підводним камінням».
Внутрішній простір
Вдале планування може позитивно вплинути ефективність роботи співробітників.
До можливих типів планувань офісом належать:
- Закритий
- Відкритий
- Змішаний
Перший передбачає наявність довгого коридору та окремих кабінетів. Другий тип передбачає одне велике приміщення, у якому зони розділені перегородками. Третій тип поєднує закрите та відкрите планування.
Передбачте, щоб у вашому офісі були місця очікування клієнтів, кабінети співробітників, кабінет керівника (директора). Додатково можна обладнати роздягальню, склад, кімнату для харчування.
Щоб правильно підібрати офіс для роботи, зверніть увагу на всі перераховані вище фактори. Враховуйте кожен момент, оскільки навіть невеликі нюанси здатні змінити все на краще.