Мало хто замислюється про ефект того чи іншого кольору. Хоча кожен з них має на людину певний вплив. Причому характер впливу залежить від несвідомої частини кожного з нас.

Зв’язок кольору і з продуктивністю офісного праці.

Залежно від кольору може змінюватися не тільки психологічний комфорт співробітників, але і їх настрій.

Проведені Wall Street Journal дослідження прямо вказують на все більш часте використання комбінацій кольорів для зниження стресових ситуацій в офісі. До того ж кожен співробітник здатний працювати з більшою продуктивністю при роботі в комфортних для себе умовах.

Кольори і їх вплив на продуктивність праці

Столова

Кожен з них має свою специфіку і вимагає більш детального вивчення:

  • Синій – відрізняється найбільшою продуктивністю. Справляє позитивний вплив на бухгалтерів і працівників ІТ-індустрії. Надає атмосфері велику емоційність і дозволяє збільшити ефективність трудового процесу;
  • Жовтий і помаранчевий – кольори, які покращують фантазію і мислення. Вони підвищують настрій і сприяють більш активному розвитку нових ідей. Хоча можуть викликати невмотивовану агресію і роздратування;
  • Червоний – відноситься до агресивної категорії кольорів. Дозволяє стимулювати фізичну діяльність, підвищує енергійність і схвильованість. Актуальний при оформленні робочих місць співробітників, які виконують роботу з постійною увагою та частою концентрацією;
  • Зелений – оптимальне рішення для досягнення спокою і гармонії. Такий колір незамінний в офісах з активним життєвим ритмом і постійним поспіхом працівників. Він же забезпечує очам необхідний відпочинок при тривалій роботі за комп’ютером.

Кольори з нейтральною гамою

Це – білий,  сірий, чорний і коричневий кольори. Вони виступають в ролі додаткових і дозволяють мінімізувати вплив надмірно яскравих і агресивних кольорів.

 

Насиченість важливіше кольору

Кімната відпочинку

Ангела Райт (психолог в сфері кольорів) дотримується іншої методики. Вона вказує на більше значення саме інтенсивності кольору. Кольори, які мають велику насиченість, здатні більш продуктивно впливати на ефективність роботи. А кольори з меншою інтенсивністю мають заспокійливу дію.

Такі відомості заслуговують на увагу. Ряд компаній вже знайшли їм практичне застосування в своїх офісах по всьому світу.

Ангела Райт каже і про вплив кожного з перерахованих кольорів на певний аспект діяльності людини. Важливо лише якісно підібрати їх поєднання. Це дозволить створити комфортні умови для максимально результативного проведення робочого процесу.

В свою чергу хочемо додати – наш департамент дизайну та проектування підібрав кольорові гами та відокремлені кольори для більш ніж 200 комерційних приміщень.

Ми пропонуємо повний комплекс послуг, по створенню дизайну і розробки інженерно-технічної документації для реалізації вашого офісу.

Зателефонуйте до нашого фахівця з дизайну і проектування, та він з радістю проконсультує вас.