Робочі місця з відкритою концепцією вимагають достатньо часу, щоб пристосуватися до них. Відсутність «домашньої бази» і занепокоєння людей, які постійно перебувають в русі, дратують деяких співробітників, особливо якщо вони звикли до традиційного робочого місця.

Але якщо грамотно спроєктувати сучасний open-space і наповнити нове робоче місце свіжими ідеями, можна полегшити період адаптації.

Хоча просторове планування open-space відносно проста, є широкі можливості для створення функціональних елементів. Хоч те, що основна частина наявного простору відкрита, ніщо не може перешкодити організувати в одній його частині змішану зону, а в іншій – зону відпочинку. Ось лише деякі ідеї з планування відкритого офісу

Робочі місця

Кожне відкрите робоче місце вимагає створення простих, неструктурованих зон для спільної роботи. Легкі перекриття дозволяють невеликим групам відокремитися від загального робочого місця для імпровізованої зустрічі, не відволікаючи інших. Зустрічі можуть тривати всього кілька хвилин і можуть бути дуже продуктивним способом спільної роботи «на ходу».

Зонування

Спробуйте розбити відкритий офіс на зони, які підходять для певних типів діяльності. Крім основних робочих зон важливо передбачити зони для відпочинку, зони для кава-брейку і т.д.

Змішані зони

Кожному офісу потрібно місце, де співробітники збираються для того, щоб просто поговорити і випити води. Надайте ці місця в більш просторому офісі з відкритою концепцією, щоб забезпечити швидкий відпочинок від завантаженого робочого процесу.

Функціональні простору

Одні з кращих можливостей для спільної роботи співробітників з’являються під час інших видів діяльності. Це не тільки покращує взаєморозуміння між колегами, а й підвищує моральний дух персоналу. Роблячи ремонт офісу, враховуйте наявність такого простору – це можуть бути самі різні мінізони, абстрактні від основної діяльності.

Прохідні зони

Відкриті робочі місця як і раніше потребують чітко визначених проходів. Коли ви плануєте ці області при ремонті офісу, зверніть також увагу на можливості для утворення нових робочих місць уздовж горезвісної «стежки». Люди, природно, будуть стикатися один з одним, коли ходять по офісу, і приємно мати місце, де вони можуть стояти осторонь і спокійно розмовляти один з одним.

Зони відпочинку

Кімната відпочинку або соціальна зона об’єднує колег без необхідності працювати. Ці простору підвищують моральний дух і мають у своєму розпорядженні людей до спілкування, а також створюють певну офісну культуру на робочому місці. Відкритість і взаєморозуміння виражаються в готовності співпрацювати в більш формальному як у відкритому офісі.

Природне освітлення

Освітлення має великий вплив на все – від морального духу до енергії. Впустіть світло у своє робоче місце з відкритою концепцією, щоб поліпшити атмосферу в офісі. Більше світла спонукає співробітників використовувати весь свій робочий місце, а не тільки «місця біля вікна».

Зручні меблі

Комфорт впливає на те, як люди взаємодіють. Зручні меблі спонукає людей сісти і взяти участь в дискусії. Комфорт також сприяє розслабленню, що може дати поштовх творчому натхненню і привести до більш продуктивним бесід. Комфортні люди – це продуктивні люди