Припустимо, відкривається нове відділення компанії, розширюється штат співробітників або планується ремонт офісу. У таких випадках доведеться зіткнутися з необхідністю покупки нових меблів. До цієї справи необхідно підійти відповідально. Від того, чи правильно підібрана меблі, залежить комфорт персоналу (а в окремих фірмах – клієнтів і відвідувачів), ефективність всієї робочої команди, а також імідж самої компанії. Тому вибір повинен бути грамотним, зваженим, максимально обдуманим.
Вимоги до офісних меблів
Слід зазначити наступні критерії вибору меблів для офісу:
• Ергономічність. Персонал проводить багато часу в офісі, тому необхідно йому забезпечити комфорт під час роботи. Крім того, клієнти компанії матимуть позитивний настрій, сидячи в зручному кріслі або на комфортабельному дивані.
• Безпека. Важливо, щоб меблева конструкція була міцною, надійною, стійкою, витримувала надаються на неї механічні навантаження. Наприклад, полки для тек та інших документів не повинні бути хиткими.
• Екологічність. Меблі не повинна негативно впливати на здоров’я людей. Щоб переконатися в її екологічності, при покупці слід вимагати для ознайомлення сертифікати якості на продукцію.
• Лаконічний дизайн. Офіційний стиль, простота конструкції є кращими. Втім, деякі компанії творчо підходять до облаштування своїх офісів, що часто продиктовано особливостями напрямки їх діяльності.
• Презентабельність. Меблі повинні виглядати солідно, не дешево, але і не пафосно.
Розміри меблів підбирають з урахуванням розміру офісного приміщення, його планування, кількості співробітників, їх обов’язків. Коли є складнощі з правильним розміщенням меблевих конструкцій, можна звернутися за допомогою до професійних проектувальників. Ну, а якщо хочеться створити неповторний дизайн інтер’єру, надати офісу компанії особливий, неповторний стиль, на допомогу прийдуть дизайнери.
Кращі матеріали для меблів в офісі
Меблі можуть виготовляти з ДСП, МДФ, ДВП. Якщо вибирати конструкції з ДСП, то їх товщина повинна бути не менше 16 мм і мати крайка, що запобігає випаровування шкідливих клеять смол. Для офісів більш популярним є варіант ламінованого ДСП. ДВП – матеріал, стійкий до вологи, деформацій. МДФ добре піддається будь-який обробці, але при цьому міцний. Якщо в приміщенні доцільна установка перегородок, краще, якщо вони будуть виготовлені з екологічно чистого пластику. Іноді в інтер’єрі використовується ударостійке загартоване скло.
Що стосується оббивки крісел і диванів, то для них найчастіше роблять вибір на користь особливого зносостійкого текстилю, замінника шкіри (більш солідний варіант). А ось для кабінету керівника краще натуральні матеріали – масив дерева, шкіра, замша.
Інтер’єру офісу нерідко судять про добробут компанії, її престижності, турботі про співробітників і клієнтів. Тому необхідно ретельно опрацювати всі його ключові деталі. Відповідальний підхід до вибору меблів обов’язково зіграє на руку і підвищить привабливість підприємства в очах персоналу, партнерів по бізнесу, відвідувачів.