Як уже неодноразово доводить світова практика, робочий простір IT-розробників відрізняється нестандартністю і досить сміливим підходом в інтер’єрі. Особливості їх діяльності відкладають відбиток на те, в яких умовах вони відчувають себе найбільш комфортно. Фахівці цієї сфери не повинні відчувати, що їх свобода обмежується строгістю замкнутого простору. Але, при цьому атмосфера повинна сприяти творчості і налаштовувати на плідну роботу.
Зрозуміло, що обстановка IT компанії багато в чому відрізняється від звичних кабінетів звичайних офісних співробітників. Це обов’язково потрібно враховувати, облаштовуючи робочі місця для таких фахівців. Отже, яким критеріям має відповідати такий простір і чому ремонт офісу для IT – не така вже й проста задача?

Open-space і ніяких жорстких рамок

Ідеально, якщо IT компанія буде розташовуватися в просторому приміщенні, яке не буде стандартним набором техніки і меблів. Його легко розділити на необхідну кількість функціональних зон за допомогою колон, перегородок, інтер’єрного декору, уникаючи створення маленьких закритих кімнат. Ніщо ні фізично, ні психологічно і, в тому числі, творчо не повинно обмежувати IT-спеціалістів у процесі їх роботи.
Місце для роботи займає найбільшу площу. Лаконічний дизайн, панорамні вікна, зручні крісла, столи, комп’ютери, хороше освітлення, захищеність від зовнішнього шуму – найкращий варіант. Непогано, якщо на одного співробітника буде виділено 10-12 м². Якщо умови діяльності програмістів потребують об’єднання в невеликі групи, слід облаштувати затишне спільний простір.

Оптимальний мікроклімат і надійна система електропостачання

Бездоганно працюють системи кондиціонування і вентиляції, що забезпечують підтримку постійної свіжості і комфортної температури повітря круглий рік – обов’язкова умова для офісів IT компаній.
Крім того, необхідно забезпечити цілодобовий доступ в Інтернет і наявність електропостачання. Для цього потрібно мати джерело безперебійного живлення, який дозволить на період можливих відключень електроенергії не припиняти роботу.

«Комфорт-зона» для якісного відпочинку

Представники професій сфери IT цілком віддають собі роботі. Часто вони затримуються в офісі, а то і зовсім залишаються в ньому ночувати. Турботливі керівники намагаються створити для таких самовідданих співробітників хороші умови відпочинку. У так званій «комфорт-зоні» зазвичай розміщують:

  • душові, в яких можна в будь-який момент освіжитися і привести себе в порядок;
  • просторі кухні, де знаходяться столи, стільці, кухонне обладнання;
  • game-руми та кімнати для релаксації, що дозволяють ненадовго перемикнутися з важкої роботи на приємне проведення часу.

Деяким компаніям навіть потрібне створення спортивних залів і масажних кабінетів, щоб зняти фізичне і психоемоційне напруження після тривалого сидіння за комп’ютером. Що ж, і це бажання може бути виконано.
В IT фірмах працюють вкрай творчі та цікаві фахівці, тому стандартних правил в облаштуванні офісів таких організацій практично немає. Кожна з них індивідуальна і потребує чимось «своєму», неповторному.

Для того, щоб зробити ремонт офісів IT, наша компанія аналізує потреби, особливості конкретної компанії, а також побажання замовника, щоб створити ідеальний простір для плідної діяльності.