Створюючи офісний простір, ми враховуємо, як фізичний, так і психологічний комфорт співробітників майбутнього офісу. Як відомо людина здатна продуктивно працювати лише п’ять годин на день, а зручний офіс покликаний не змусити його висидіти всі належні вісім годин, а допомогти перемикатися: на спілкування з колегами, обговорення, відпочинок.

Тренди офісного дизайну виділяють чотири головні стовпи в оформленні робочого простору, яким вже йдуть провідні світові компанії.

  • Робоча гнучкість

Сучасний офіс відмовляється від жорсткої прив’язки до робочого місця: його регулярна зміна в межах офісу – додаткова можливість вийти за рамки рутини і продуктивно працювати без «свого столу». Незабаром закріплення за співробітниками постійних місць не буде важливим, оскільки рішення робочих питань стає все більш мобільним. Для таких моментів в офісах встановлюють корнери з високими стільцями і столами, де, зручно розташувавшись, можна обговорити робоче питання.
комунікація
Часта помилка в оформленні офісів – надмірна турбота про продуктивність, коли турбуватися насправді потрібно про інше: про залучення в спілкування з колегами, можливість переключитися на обговорення і на обмін досвідом. Результат такої помилки – недолік зон для комунікації та взаємодії. Безліч переговорних кімнат різних розмірів і форм – ключовий тренд в сучасному офісі. Згуртований колектив – велика сила! Саме тому зараз для компаній актуальний перехід на систему незакріплених робочих місць і створення просторів для комунікації – це не тільки переговорні кімнати, а й цілі бібліотеки, спортивні зали, ігрові зони.

  • Зона рекреації

Зона призначена для розслаблення та перезавантаження – тут співробітники можуть як обговорити робоче питання, так і ненадовго відволіктися від своїх обов’язків. Тут не обійтися без денного світла, живих рослин, натуральних елементів інтер’єру, зручних посадочних місць і затишних куточків. Ми радимо повністю відокремлювати зону відпочинку від робочого простору, щоб уникнути вічного конфлікту інтересів – праці і релаксу.

  • «Зелений» офіс

По-перше, озеленені ділянки офісного простору допоможуть уберегти від стресу, збагачують приміщення киснем і створюють затишок. По-друге, саме корпорації той чи інший спосіб впливають на навколишнє середовище, тому прагнення зробити офіс якомога більш екологічним – головний хіт в оформленні інтер’єрів. І для цього не обов’язково затівати багатомільйонний проект – є маса доступних методів перевести офісне життя в еко-русло. Наприклад, виділити невелике кухонний простір – крім незаперечного зручності, воно значно знизить використання одноразового посуду. Більш просунутий підхід – сонячні батареї як джерело електрики для освітлення приміщення ввечері.