Коли організовується капітальний ремонт офісу стандартного типу, більшість компаній віддають перевагу дизайну з відкритим плануванням. У мегаполісах більше 90% сучасних офісів “А” і “В” класу розміщуються в open space. Концепція відкритого простору є найбільш пріоритетною в дизайні інтер’єру сучасного офісу. Такий формат не тільки свідчить про те, що компанія стежить за сучасними трендами організації робочого простору, а й дає безперечні переваги для керівників і співробітників.

Чому open space краще кабінетів

Сучасний open space – це демократичність атмосфери, легкість контролю з боку керівництва, підвищена продуктивність і економічна вигода.

Керівники компаній полюбили формат опен-спейсу за можливість безпосередньо спостерігати за робочим процесом, тобто, бачити життя компанії як на долоні.

З точки економічної вигоди офіси з відкритим плануванням дозволяють більш гнучко і ефективно використовувати робочий метраж, знизити витрати на оснащення робочих місць і обладнання. Крім того, в подальшому плановий ремонт офісу буде обходитися значимо дешевше.

Особливості ремонту “відкритого офісу”

Власники комерційних приміщень замовляють ремонт офісу з проектуванням перепланування з метою оптимізувати їх експлуатаційні характеристики. Якщо тип приміщення дозволяє, то цілком реально зробити перепланування шляхом демонтажу цегельних / бетонних перегородок (що не несуть конструкцій).

Початковий етап ремонту офісу – дизайн-проект, який передбачає розробку грамотної перепланування, зонування і оформлення офісного простору. Важливо вивчити структуру компанії і її бізнес-процеси, щоб правильно розмістити робочі місця співробітників. Окремі зони краще виділяти для фахівців, яким необхідна концентрація. Також потрібно правильно розмістити кабінети зі скляними стінами для керівників. Необхідно продумати, де будуть розміщуватися кімната відпочинку, переговорна.

Відкрите планування приміщення дозволяє вибудовувати робочі зони будь-якої конфігурації. Зонувати офісне приміщення можна за допомогою колірних рішень оздоблення стін, світлових потоків, фітодизайну, використовуючи мобільні або стаціонарні перегородки повністю прозорі, або ж частково закриті. Якщо важливо створити для співробітників відчуття окремого особистого простору, тоді на столах встановлюються екрани.

Варіантів концепцією «відкритий офіс» багато: з перегородками між столами, з розподілом по робочим групам, з вільною розстановкою столів та ін.

Ремонт офісу опен-спейсу: важливі моменти

– Стиль і затишність відкритого офісу визначає декоративне оздоблення. Тому важливо правильно вибрати оздоблювальні матеріали для стін, стелі, підлоги. Серед найпопулярніших стилів оформлення open space – лофт, хай-тек, еко.

– Комфорт для співробітників забезпечує грамотне освітлення. Якщо не передбачені великі панорамні вікна, потрібно ретельно продумати верхнє і індивідуальне штучне освітлення. Для виділення слабоосвещенних зон використовуються точкові світильники.

– Робочі станції співробітників краще розташовувати уздовж вікон, а всю іншу інфраструктуру (кава-поінти, переговорні та ін.) В центрі простору.

– Знівелювати “гучність” відкритого офісу дозволяють прозорі перегородки зі спеціальним шумоізоляційним покриттям. Також комфортний рівень звукоізоляції досягається за рахунок відповідних оздоблювальних матеріалів (модульного стелі зі звукопоглинальними властивостями, килимової плитки, акустичних панелі і т.п.)

Наша компанія давно і успішно працює в сегменті FIT-OUT. Виконуємо концептуальний ремонт офісів “під ключ”. Надаємо повний спектр послуг – проектування дизайну, узгодження перепланіровочних рішень, ремонт і обробка, інженерне оснащення приміщень комерційної нерухомості.