У сучасному офісі кухня відіграє важливу роль. Попри те, що це одне з найбільш відвідуваних місць в офісі, багато компаній тільки вчаться використовувати його потенціал. Власнику офісного приміщення доводиться платити чималі гроші, тому при плануванні дизайну важливо враховувати кожен квадратний метр.
Важливі деталі, на які слід звертати увагу перед ремонтом офісу
Кухня повинна бути практичною, ергономічними, функціональної, стильною. Вона повинна виконувати три основні функції:
1. Забезпечувати місце для їжі. Користуватися прилеглим кафе дорого, до того ж це нерідко призводить до затримок співробітників після перерви.
2. Сприяти відпочинку. Крім основних функцій, кухня повинна забезпечувати тишу і комфорт, щоб співробітники могли відвернутися від справ, зняти стрес і відновити сили.
3. Створювати дружню атмосферу. Офісна кухня – це місце для неформального спілкування. Співробітники обговорюють питання, обмінюються інформацією за чашкою кави, встановлюють більш тісні контакти. Це об’єднує команду і, отже, полегшує подальшу співпрацю.
Особливості оформлення
Розмір кухні і оснащення залежить від багатьох факторів (потреби компанії, дизайнерські ідеї, бюджет, виділений не ремонт офісу і т.д.). Основним орієнтиром для облаштування приміщення є розмір вільного простору і кількість співробітників.
Місце для кухні
При ремонті офісу враховують такі деталі:
1. Офісна кухня повинна розташовуватися далеко від кабінету керівника, переговорних зон, та недалеко від туалетів.
2. Простір має бути оснащено водопровідними і каналізаційними трубами.
3. Переважно вибирати приміщення з вікнами. Природне денне світло підвищує настрій.
Вимоги до меблів
На кухні повинно бути досить місця для зберігання посуду, столових приладів і інших предметів.
Які меблі краще вибрати:
1. Головна вимога – довговічність, оскільки предметами буде користуватися велика кількість людей. Робочі поверхні повинні бути легко очищаються, стійкими до механічних пошкоджень.
2. Не менш важливі функціональність і зручність. Місткі ящики, полиці висувні та інша вбудована техніка оптимізують простір.
Дизайн кухні
Навіть невеликий простір при правильному плануванні можна перетворити в функціональну, сучасну і затишну кухню.
Корисні рекомендації з ремонту офісу:
1. Для облаштування зони відпочинку краще використовувати світлі тони: пастельні, сірі, білі. Експерти рекомендують уникати яскравих відтінків.
2. Підлогове покриття повинне бути максимально стійким і не слизьким. Матеріал повинен бути довговічним і простим у догляді.
3. Не варто також забувати про візуальне розширення простору завдяки грі світла і тіней та контрастів.
4. Міні-кімнату можна прикрасити декоративними рослинами. Вони створюють приємну атмосферу, добре впливають на втомлені від комп’ютера очі.
Співробітники працюють не менше 8 годин на день, тому важливо забезпечити їм комфортну і спокійну зону. Офісна кухня повинна асоціюватися з теплом і затишком, хорошою їжею, смачними запахами і дружньою атмосферою.