Офіс – це місце, де штат співробітників розв’язувати різноманітні питання, планує та опрацьовує концепції, які покликані допомогти в отриманні прибутку. Для того, щоб цей прибуток мав ефективний показник, важливо, щоб усі фактори правильно взаємодіяли один з одним. Йдеться не лише про співробітників компанії та їх партнерів, а й про обстановку, яка має бути в сучасному офісі. Досягти результативної роботи допоможуть комфортний дизайн приміщення та грамотний план розсадження працівників.

Комфортний дизайн приміщення

При плануванні робочих місць в офісі після ремонту необхідно спиратися на такі фактори, як:
• площа приміщення;
• конкретне планування офісу;
• загальна кількість працівників;
• Потік клієнтів.

З урахуванням цих параметрів здійснюється вибір меблів і планується її розміщення. Ремонт офісу та оздоблення його робочої частини найчастіше проводиться відповідно до корпоративних стандартів. Цей етап дуже відповідальний, тому для його виконання краще звернутися за допомогою до професіоналів, наприклад, до такого надійного партнера, як Partner Create. При підборі колірної гами та стилістичної спрямованості рекомендується враховувати психологічний комфорт працівників, оскільки в офісі вони проводять значну кількість часу.

План розсадження працівників

Коли компанія приймає питання необхідності ремонту офісу, слід виконати ще й ребрендинг робочого простору, скласти план розсадки співробітників.

Можна використовувати такі варіанти:
• острівцевий варіант: використовуються 4 кутові столи, кожен співробітник знаходиться за своїм місцем обличчям до іншої людини. Такий спосіб добре підходить, якщо передбачений шум на робочому місці;
• лінійний тип: передбачає розсадку як у школі – співробітники розташовуються за столами, розставленими до лав, один за одним. Відстань між рядами може бути будь-якою, у тому числі й для організації місць спілкування з відвідувачами. Цей спосіб оптимальний при необхідності взаємодії співробітників;
• круглий стіл (або модульний варіант): принцип розсаджування полягає в розташуванні кількох столів таким чином, щоб вийшов один великий. Використовується в офісах із великою площею.
Це класичні варіанти розсаджування, але в першу чергу принципи залежать від задуму дизайнера. Ще під час ремонту офісу фахівці розробляють унікальний проєкт, підбирають оригінальні меблі, які надалі будуть розставлені в інтер’єрі з урахуванням функціональності, всіх нюансів площі, а також показують стиль самої компанії.

Ергономічність робочого місця

Важливим фактором ефективності робочого процесу є ергономічність робочого місця. Щоб досягти цього, достатньо створити такі умови:
• якісне освітлення: основного світла може бути недостатньо, тому робоче місце необхідно обладнати розеткою для підключення настільної лампи;
• компонування робочої зони: раціональна організація місця, щоб працівник витрачав мінімум часу для доступу до канцелярії та документів;
• звукоізоляція;
• матеріали обробки, що використовуються під час ремонту, повинні відповідати санітарним нормам, а також бути практичними та не дуже маркими.
В офісі, де щодня буває багато відвідувачів, доцільно убезпечити співробітників від гучного шуму та сторонніх поглядів, які у багатьох можуть спричинити дискомфорт. Для цього можна встановити різноманітні перегородки.