Грамотно чергуючи роботу і відпочинок, можна домогтися більшої продуктивності і ефективності будь-якого співробітника. Тому плануючи ремонт офісу, задумайтеся над облаштуванням кімнати відпочинку для співробітників.
Вимоги до зони відпочинку
Законодавчими нормами, що вказують, якою має бути кімната відпочинку для персоналу, не існує. Тому в одній компанії можна побачити просторий зал з класичними столами і стільцями, обладнанням для підігріву обіду. В інших організаціях – м’які куточки з телевізором і набором для ігор.
Місце
При ремонті офісу радимо виділити для кімнати відпочинку окреме приміщення. При відсутності такої можливості, потрібно розташувати зону релаксу якнайдалі від робочого простору. Найкраще, поруч з вікном – природне світло зменшує головні болі і знімає з очей напругу. Вид з вікна дозволяє на час «змінити звичну обстановку».
Якщо територія обмежена, можна скористатися офісними перегородками. Головне, щоб робочий простір було максимально відокремлена від зони для відпочинку.
Меблі
Меблювання також повинно сприяти розслабленню. У сучасних компаніях встановлюються не тільки дивани та крісла, але і басейни з кульками, крісла-мішки, гамаки. Від стандартних офісних столів і стільців найкраще відмовитися.
Варіанти облаштування
Кімната для відпочинку не повинна бути «коробкою» зі стінами. Перед ремонтом офісу, запропонуйте співробітникам кілька варіантів її облаштування:
Зона для сну
Безліч великих корпорацій, наприклад, Zappos, дозволяють співробітникам спати в робочу зміну. Вони встановлюють спеціальні капсули або обладнали офісні койко-місця.
Але заздалегідь переконаєтеся, що це піде на користь працівникам. Стартап AskforTask провів експеримент: протягом 15 хвилин щодня програмісти компанії спали, роблячи денну перерву. Обсяг виконаних завдань впав до 30% з колишніх 55%.
Кімната для ігор
При ремонті офісів в кімнатах відпочинку встановлюються приставки PlayStation, столи для міні-футболу та настільного тенісу. Можна придбати і великий телевізор для перегляду фільмів.
Зона для роздумів
Багато людей навіть на відпочинку хочуть отримувати нові знання і самовдосконалюватися. Відмінний варіант в такому випадку – велика бібліотека, ігри на логіку і головоломки. Співробітники  розслабляться, і проведуть час з користю одночасно.
Лаундж
Створити ідеальне лаундж простір досить легко. Відремонтуйте офіс, виділивши під кімнату для відпочинку тихе місце. Придбайте м’які меблі, журнальний столик невеликих габаритів, подушки. Тут же в подальшому можна буде вирішувати креативні робочі завдання. Рекомендований варіант для таких сфер, як дизайн, маркетинг, реклама, івент.
Практика довела, що шкоди від можливості відпочити, не покидаючи межі компанії, набагато менше, ніж від «вигорання», настільки поширеного серед офісних співробітників.