Сучасний офіс – це не тільки візитна картка будь-якого бізнесу, але і “другий дім” для його співробітників, які віддають роботі досить багато часу. Продуманий ремонт офісу і правильне облаштування робочого простору забезпечать найкращі умови для ефективної роботи в комфортній обстановці, мотивуючи людей до максимальної віддачі, досягненню високих професійних результатів. Облаштування сучасного офісу – це комплексне завдання, яке вирішується за певним алгоритмом.

Грамотне планування з зонуванням приміщення

Сучасні офісні будівлі будуються, як правило, з відкритим плануванням, при якій співробітники працюють в одному великому приміщенні. Цей тип планування передбачає при ремонті офісу установку перегородок або хоча б настільних напівпрозорих екранів, що обмежують індивідуальний робочий простір.

Для прийому гостей або відвідувачів повинні бути передбачені – рецепція, зони очікування, при необхідності окремі кабінети для конфіденційних переговорів. Для співробітників обладнуються кухні-вітальні, місця відпочинку, спортивні зони. Зонування проводиться розстановкою меблів, встановленими під час офісного ремонту перегородками, застосуванням різного виду підлогових покриттів, контрастним кольором стін і т.п ..

Цікавий і функціональний інтер’єрний дизайн

Як правило, більшість ремонтів офісів робляться в стриманих стилях (наприклад, хай-тек, сучасний, сканди, мінімалізм) і спокійних кольорах, які не відволікають від робочого процесу. Творчим компаніям, архітектурним або дизайнерським офісах підійдуть екстравагантні арт-деко, модерн, поп-арт або брутальний лофт з використанням яскравих кольорових акцентів, незвичайних матеріалів і елементів декору.

Комфортні умови

Для продуктивної роботи співробітників потрібно достатній рівень освітленості (оптимально 300-500 люкс). Крім природного світла, кількість якого залежить від розмірів і числа вікон, при ремонті офісу потрібно передбачити установку стельових і настільних світильників.

У відкритих офісах, де знаходиться багато співробітників, слід враховувати рекомендований рівень шуму (близько 55 децибел) для робочих приміщень. Для ефективного зниження цього показника при ремонті офісів застосовуються шумопоглинаючі конструкції (підвісні стелі, каркасний монтаж гіпсокартону на стіни, стелі і перегородки) і матеріали (пінопласт, килимові покриття, пробкові панелі, поліуретанова підкладка і ін.).

Актуальний в офісних приміщеннях показник чистоти повітря. Науково доведено, що свіже повітря покращує самопочуття і працездатність співробітників, крім того, збільшує продуктивність праці на 10-11%. Установка при ремонті офісу якісних систем фільтрації і вентиляції забезпечить здорову і комфортну атмосферу.

Важливим фактором продуктивної роботи є правильна організація робочого простору, зокрема, оптимально комфортне проживання. У відкритих просторах фахівці рекомендують розміщення одного співробітника на 6-8 м², в офісах закритою (кабінетної) планування на площі 12-18 м² допускається не більше трьох осіб.

Якісний офісний ремонт з урахуванням перерахованих умов дозволить створити затишний, зручний і комфортний офіс, який буде успішно презентувати.