Невіддільна (частина/ознака) частиною міського життя української столиці є великі бізнес-центри. Якісний і функціональний офісний інтер’єр – актуальна на ринку комерційної нерухомості тема. Традиційний офіс з його численними кабінетами, коридорами поступається сьогодні місцем новим технологіям.
OPEN SPACE – відкрите офісний простір
Ключові характеристики опен-спейсу – це прозорість, ергономічність, можливість зорового контакту. Зонування вирішує проблему раціональної організації робочого простору. Інше завдання, яке стоїть перед керівництвом на етапі підготовки до ремонту офісу в форматі open space – представити підприємство в максимально виграшному для клієнтів і партнерів компанії світлі. Розподіл на функціональні зони, на думку експертів, покращує емоційний стан персоналу, стимулює продуктивність, підвищує лояльність клієнтів, партнерів компанії.
Найчастіше єдиний простір поділяють на бек і фронт-офіс. Останній виконує представницькі завдання. Це місце для переговорів, презентацій, зустрічей. На фронт-офіс покладені презентаційні функції. Тому ремонту офісу повинен передувати етап скрупульозного опрацювання дизайну. При підготовці дизайн-проекту використовують корпоративну символіку і колористичну гаму, до дрібниць продумують елементи декору, комплектують приміщення офісним меблюванням, що підкреслює імідж фірми. Як правило, фронт-офіс – це хол, reception, переговорна, кабінет першої особи організації.
Всі робочі процеси сконцентровані в зоні, яка носить назву бек-офіс. Сюди входить безпосередньо робочий простір, серверні, архіви, зони відпочинку, гардеробні, підсобні приміщення. Зонування не припускав стаціонарних стін. З метою оптимізації процесу робочі місця службовців відокремлюють перегородками. Такий підхід забезпечує психологічний комфорт, але при цьому істотно заощаджує місце. Зонування виконується з використанням скляних / легких пластикових перегородок (в тому числі мобільних). Інший варіант – структурування єдиного простору за допомогою предметів меблювання. Її розміщують таким чином, щоб забезпечити співробітникам можливість спілкуватися між собою безпосередньо.
Зонування офісу неможливо без досвіду, спеціальних навичок, знань, тому варто звернутися до професіоналів, наприклад, в Partner Create. Фахівці столичної компанії знають, яких помилок слід уникати при розробці дизайну, створення єдиного інтерактивного простору і нададуть послуги з ремонту офісу, зонування open space, орієнтуючись на потреби, побажання замовника.