Під офісом (в широкому сенсі цього слова) більшість з нас розуміють приміщення, в чотирьох стінах якого для продуктивної роботи співробітників повинні бути створені роботодавцем оптимальні умови. Але як показує практика, це далеко не завжди так.

Найчастіше реальні умови на робочому місці не відповідають санітарним нормам, а, отже, сприяють зниженню ефективності праці персоналу, не сприяють плідній роботі.
У нашій статті ми висвітлимо 6 важливих чинниках, найбільш дієво впливають на продуктивність праці офісних працівників. Ознайомившись з ними, задумайтеся: чи все гаразд у Вас в компанії, на робочих місцях?

Фактори, що впливають на ефективність праці

  • Шум

Проведені дослідження Корнельського університету показали, що навіть при наявності низького рівня шуму в приміщенні відкритого типу, офісні працівники відчувають стрес та мають знижену мотивацію. Плануючи відкрити офіс з вільним плануванням, подумайте перш за все, де Ви будете розміщувати співробітників, що працюють в умовах вимушеного підвищеного шуму. Сплануйте заздалегідь, де Ви розташуйте гучну офісну техніку (наприклад, принтери).

  • Розмови

Незаплановані, що відволікають від основної діяльності розмови можуть становити до 50% робочого часу. Сюди можна віднести телефонні дзвінки, раптові візити замовників, постачальників, невгамовна балаканина деяких колег … Перерви в роботі, пов’язані зі спілкуванням не по справі, можуть серйозно відобразитись на продуктивності праці колективу. Крім того, багатьом співробітникам після спілкування необхідний певний час, щоб налаштуватися на робочий лад.

  • Температурний режим

Мікроклімат в офісі помітно позначається на продуктивності працюючих. При підвищенні температури в приміщенні з 20 до 25 градусів відбувається зменшення кількості помилок в роботі персоналу приблизно на 40 відсотків. Однак, якщо в офісі буде спекотніше, це також сприятиме втраті продуктивності.

  • Інтернет, соц. мережі

Спілкування через месенджери, соц. мережі, електронне листування, перегляд відео, картинок в перебігу дня на робочому місці негативно позначаються на якості, швидкості роботи, призводять до прямих втрат часу. Для того щоб працівники не задіяли в особистих цілях інтернет, організуйте належний контроль за ефективністю використання співробітниками робочого часу при роботі за комп’ютером.

  • Ергономіка

На комфорт і продуктивність праці істотно впливають конструкція, якість офісних меблів. Чи не регульовані, незручні крісла, малі за площею столи, сприяють болів в спині і призводять до виникнення кистьового тунельного синдрому. Численні дослідження показують, що при використанні в роботі регульованих ергономічних стільців середня продуктивність праці зростає на 18 відсотків.

  • Приміщення

Видавництво “Wall Street Journal” опублікувало результати декількох досліджень. Згідно їх висновкам приміщення, його особливості можуть вплинути не тільки на продуктивність, але і привести до зміни стилю роботи. Так, наявність низьких стель в офісі сприяє аналітичному мисленю, навпаки ж, високі стелі дають відмінний поштовх абстрактного мислення і розкриттю творчих здібностей. Кольорова гамма в приміщенні, світло також призводять до зміни мислення. Наприклад, стіни, виконані в червоному кольорі, можуть притупити творчість, фантазію, але будуть стимулом для вирішення завдань, що вимагають точності та зосередженості.

Ознайомившись з цими 6 найважливішими факторами, зайдіть в свій офіс, озирніться. Це дійсно приміщення, що відповідає санітарним вимогам і нормам, що сприяє продуктивній роботі персоналу?