У сучасному світі офіс – це візитна картка, обличчя компанії, тому до організації робочого простору потрібно підійти відповідально. Більш того, це місце, де виникають нові ідеї, розробляються інноваційні продукти, створюються стратегії боротьби з конкурентами, тому всі члени команди повинні себе почувати максимально комфортно. Дійсно успішні компанії прагнуть зробити офісний простір естетично привабливим і практичним. Багато керівників готові поліпшити робочу атмосферу, що можна зробити лише провівши ремонт в офісі.

Послідовність дій.

Якщо компанія вирішила провести ремонт в офісі, необхідно скласти план подальших дій. Зазвичай він включає наступне:

  • Тип ремонту – дизайнерський або стандартний. Дизайнерський ремонт дозволить забезпечити відповідність інтер’єру бренду. Відповідність бренду – кращий спосіб підкреслити цінність продуктів і послуг, запропонованих компанією.
  • Опрацювання деталей. Ви можете створити простий ескіз, який згодом буде перетворено в точне креслення, що враховує всі особливості інтер’єру майбутнього приміщення.
  • Складання плану робіт. На цьому етапі слід звернутися до професіоналів, які знають всі нюанси проєктування і проведення ремонтних робіт.
  • Підписання договору на основі готового проєкт.

Правильний підбір кольору – важливий аспект, бо психологами вже давно доведено вплив відтінків на емоції людей, їх настрій і ефективність праці. Наприклад, в офісах софтверних компаній, співробітники яких день у день виконують монотонну роботу, створюють спеціальні яскраві куточки, що дозволяють відволіктися від рутинних завдань. Крім того, колір повинен корелювати з брендом, важливість чого вже було підкреслено вище.

Складання дизайн-проекту
Перед проведенням оздоблювальних робіт складають дизайн-проект. Працівники будівельної компанії оцінюють стан приміщень, проводять бесіди з представниками керівної ланки, з’ясовуючи всі ключові моменти: сфера діяльності, бачення і філософія. На основі отриманих даних вони зможуть виконати ремонт в офісі, щоб забезпечити презентабельний вигляд для клієнтів, функціональність для співробітників.

Поширені варіанти планування
Залежно від числа співробітників, особливостей їх роботи та необхідного рівня взаємодії між ними, вибирають між трьома типами планування:
1.  Закрита – невеликі офісні приміщення уздовж коридору. Ключова перевага – менше відволікаючих чинників у вигляді шуму. Однак, рівень взаємодії з представниками керівної ланки досить низький.
2.  Відкрита – величезна офісне приміщення, в якому знаходяться співробітники різних підрозділів.
3.  Комбінована – тип планування, який поєднує великі офісні приміщення з окремими кабінетами та зонами відпочинку.

Кінцевий вибір залежить від безлічі факторів і умов, що обговорюються в індивідуальному порядку.

Відповідність нормам
Ремонт в офісі значно відрізняється від ремонтних робіт в житлових приміщеннях, через те, що в першому випадку пред’являють високі вимоги на відповідність санітарним і протипожежним нормам. Фахівці враховують безліч факторів, включаючи якість освітлення, необхідну кількість свіжого повітря, теплової енергії та багато іншого. Важливий підбір матеріалів для ремонту офісу: вони повинні бути екологічними та зносостійкими.

Хоча ремонт в офісі – непросте завдання, можна уникнути величезних тимчасових і фінансових витрат, скориставшись послугами експертів в цій справі. Більш того, в сучасних реаліях існує можливість застрахувати ремонт в офісі, зобов’язавши тим самим підрядника дотримати всі умови й гарантії.