Сьогодні, сучасний офіс, неможливо уявити без телекомунікаційних систем, адже доступ до мережі Інтернет, контроль доступу в приміщення та запобігання неприємним ситуаціям шляхом відеофіксації – невід’ємна частина ефективного функціонування організації.

Отже, давайте коротенько опишемо функціонал цих систем.

Структурована кабельна система (СКС)

Для продуктивної роботи будь-якого офісу, незалежно від сфери діяльності, потрібна локальна мережа, яка з’єднує  всі робочі місця, забезпечує обмін інформацією, також необхідний бездротовий доступ до мережі Інтернет для гнучкості в роботі і швидкої комунікації працівників. Також характерними особливостями СКС є:

  • довготривалий термін ефективної експлуатації мережі без необхідності її модернізації;
  • модульність, яка дозволяє вносити зміни і нарощувати потужність без заміни всієї існуючої системи;
  • використання стандартних взаємозамінних компонентів і матеріалів;
  • мінімальні витрати на керування і обслуговування.

Проектування структурованої кабельної системи вимагає високої кваліфікації фахівців і послуг компанії, здатних розробляти і керувати проектом з подальшою можливістю обслуговування і розмноження системи.

Система контролю та управління доступом (СКУД)

Можете не сумніватись, що клієнти або партнери, які зіткнулися у вашому офісі з системою контролю та управління доступом складуть про вашу фірму хорошу думку, адже СКУД не тільки охороняє ваше підприємство, але й підіймає імідж компанії, бо всі провідні організації світу приділяють багато уваги роботі цієї системи.

Для початку – що таке СКУД?

Система контролю та управління доступом (СКУД) – це комплекс засобів, що дозволяє контролювати відвідування окремих приміщень, так і об’єкта в цілому, фіксувати місцезнаходження і час перебування співробітників на контрольованій території. СКУД забезпечує автоматичний доступ особам, які мають на це право і не пропускає тих, в яких немає відповідного ідентифікатора. Ідентифікатором може бути навіть обличчя людини, на сьогодні існують біометричні зчитувачі які розпізнають обличчя, відбитки пальців, та частіше використовуються RFID-зчитувачі, які зчитують унікальний код з карти доступу або брелка і визначають чи особа має доступом до приміщення.

Система контролю та управління доступом надає:

  • Безпеку. Система ефективно захищає об’єкт від несанкціонованого проникнення сторонніх осіб, що дозволяє зберегти матеріальні цінності або важливу інформацію, а також забезпечує безпеку персоналу;
  • Можливість керування доступом для персоналу. Система дає можливість відстежити пересування співробітників по території об’єкту, врахувати час, відпрацьований кожним із співробітників, виявити всі можливі порушення трудової дисципліни.

Також СКУД має функцію розподілу доступу:

  • об’єкту – доступні приміщення, де співробітник компанії має право перебувати;
  • часу – задаються індивідуальні графіки відвідування об’єктів;
  • доступ – призначаються різні права доступу, наприклад, з обмеженням терміну дії.
  • Підвищення ефективності праці. Економічна вигода для компанії – це прямий наслідок підвищення ефективності праці та ненормованих робочих годин.
  • Підвищення статусу компанії. Оскільки, наявність системи контролю доступу пропонується сучасними корпоративними стандартами, потенційні партнери відразу ж зможуть переконатися в солідності вашої компанії.

Система відеонагляду (СВН)

В еру бурхливого розвитку інформаційних технологій, розвиваються також системи відеонагляду, сучасні IP-системи, які дозволяють:

  • розпізнавати обличчя;
  • як переглядати події в реальному часі з високим розширенням, так передивитись запис подій із відеосерверу системи;
  • ІР-відеокамерам працювати без підключення до сервера і також зберігати записану інформацію на карті пам’яті та переглядати події в реальному часі;
  • дистанційно керувати, відеокамерами з поворотом і масштабом відеозйомки;
  • записувати інформацію на відеосервер тільки у визначений час або в тривожному режимі (спрацьовування детектора руху та ін.)

Система відеонагляду є ефективним способом забезпечення безпеки в офісі.

Так що ж вона дає?

  1. Запобігання злочинам.

Практика показує, що лише присутність відеокамер зменшує ймовірність злочину. Крім того, система відеонагляду надає співробітникам впевненість, що їх речі будуть захищенні.

  1. Розслідування.

Система забезпечує запис подій. Ці кадри часто використовують в якості доказів для пошуку злочинців, які перебували в області видимості камер.

  1. Спостереження за роботою.

Якщо на підприємстві сталась неприємна ситуація, відеоспостереження може допомогти визначити винних у ній співробітників.

Звичайно, відповідно до законодавства України, працівники повинні знати, що на об’єкті ведеться відеоспостереження.

  1. Безпека на робочому місці.

Важливий обов’язок роботодавця – забезпечити безпечне середовище для своїх працівників.