Сьогодні складно уявити офіси, холи або інші публічні місця без рецепції, адже рецепція не тільки мультифункціональний меблевий елемент, а візитівка статусності та іміджу компанії. Про які мультифункціональні властивості мається на увазі?

По-перше рецепція як навігаційний елемент, при вході в приміщення людина інтуїтивно прямує до саме до неї, по-друге вона, зазвичай, має яскраво виражений дизайн, виконуючи роль центрального декоративного елементу вхідної групи офісу, це те що включає в себе вирішальні естетичні властивості. Але є не менш важливі інженерно-технічні властивості : ергономічність, оснащеність, безпечність та конструктивність.

Ергономічність.

Оскільки рецепція є постійним робочим місцем  та місцем прийому відвідувачів водночас, тому вона має бути однаково зручна для всіх.

Існують високі та низькі рецепції. Високі рецепції, де висота гостьової стільниці від підлоги починається від 1100мм до 1200мм, розраховані на адміністративні функції приміщення, або приміщення з високим потоком людей. Низькі ж рецепції використовуються рідше, але також мають право на повноцінне існування. Висота від підлоги до гостьової стільниці складає  900 мм. Основним недоліком є неможливість приховати техніку за стійкою, але при цьому у співробітника відкривається гарний огляд простору.

За стійкою рецепції часто перебуває дві людини, необхідно враховувати зручний простір при проектуванні із розрахунку ергономіки для обох людей. Таким чином глибина робочої поверхні  має починатися від 500 мм, цього достатньо для розміщення ноутбуку або монітору з клавіатурою. Якщо передбачена робота з паперами, тоді глибину необхідно збільшити від 700 мм. Стосовно довжини рецепції – тут варто врахувати мінімальні та комфортні розміри. Мінімально допустима ширина на 1 людину становить 800мм. Комфортна ширина – 1200мм, при цьому суміжні працівники не будуть заважати один одному.

Оснащеність.

Окрім ергономічності робочого простору, також важливо заздалегідь розуміти які додаткові пристрої будуть розміщені за високою частиною рецепції. Сюди також можна віднести і безпеку.

Базові предмети, які в будь-якому випадку, будуть знаходитись на рецепції це комп’ютер та принтер. Додатково також розміщується монітор відеонагляду, кнопка відкривання дверей, кнопка виклику служби охорони, контролю кондиціонування.

Конструктивність.

В залежності від  типу призначення приміщення, філософії компанії та ідеї дизайнера, рецепція  може бути різноманітною за формою, при цьому враховуючі попередні пункти.

По відношенню до розміру простору в якій буде рецепція, то прямі, дугоподібні  або острівні рецепції вдало розміщуються у великих та середніх приміщеннях. Кутові частіше використовуються в невеликих приміщеннях.

До конструктивності також відноситься матеріал з якого виготовлена рецепція. Варіативність матеріалів на сьогоднішній день достатньо широка, починаючи від натурального каміння до бюджетного варіанту ДВП. В залежності від концептуального бачення дизайнера, статусу та престижності компанії, кожен обирає для себе оптимальний варіант.

Таким чином, рецепція – серце будь-якого простору, тож слід приділяти цьому елементу особливу увагу як естетичну , так і функціональну.