Ергономіка робочого місця – це продуманий і добре організований простір, що максимально адаптовано під завдання які вирішуються людиною. Крім просторового розташування і розмірів, сучасне робоче місце офісного співробітника повинне відповідати нормативам і функціональному призначенню.

Сьогодні ми розповімо про те, як інженерія вирішує необхідні завдання і зростаючі потреби в функціоналі, яким повинен бути забезпечений ефективний співробітник.

1. Природне і штучне освітлення.

Як на робочому столі, так і в зоні навколо нього. Після розробки планувань ми обов’язково виконуємо світлотехнічний розрахунок – з урахуванням розміру і кольору меблів, матеріалів обробки, наявності світлопрозорих конструкцій, вікон і проходів. Чому це важливо? Переосвітлення, або його недостатність безпосередньо впливає на продуктивність праці, так само, як і температура світла, тип розсіювача світильників.
У разі потреби функціональне і локальне освітлення допоможе забезпечити необхідний комфорт і економію.

2. Мікроклімат.
Температура повітря, його вологість, швидкість руху повітряного потоку і як наслідок показники шуму, рівень вмісту вуглекислого газу – ці, здавалося б, усім зрозумілі параметри прямо впливають на емоційний стан людей в офісі.

При проектуванні наша команда детально розраховує, підбирає і розміщує обладнання, яке допоможе досягти не тільки необхідних, але оптимальних параметрів: припливу свіжого повітря як на одну людину, так і для всього приміщення, вологість і температуру.

Системи опалення, вентиляції та кондиціонування розробляються з урахуванням їх розміщення, обов’язково застосовується шумо- і теплоізоляція, а системи диспетчеризації та автоматизації істотно економлять бюджет компанії.

3. Електроживлення і комунікації.
Розташування розеток і портів, а також вид їх монтажу визначається виходячи з побажань, особливостей організації та функцій робочого місця.

Тип і вид монтажу:
– класичний настінний,
– люк в підлозі,
– підлогові колони і башточки,
– в меблі – прихований розетковий блок під стільницею або висувною врізний / настільний блок розеток.

Завдання обладнання робочого місця – знайти баланс між функціоналом і вартістю обладнання – а це, як і звичні 220 В і RJ-45, так і USB, HDMI, DVI. При цьому необхідно врахувати також естетичну і практичну складову – кабелі та проводи необхідно приховувати в органайзері або коробі, так само не варто забувати, що співробітники приносять свої зарядки для гаджетів.

Найчастіше в діючих офісах присутня типова проблема – недостатність розеток. Що призводить до бардаку – подовжувачі, трійники, що висять – не тільки виглядають неохайно, а й призводять до поломок, перевантажень і аварійних випадків. Принцип «достатності» – безумовний, але в разі неможливості реалізувати «надмірність» системи, найкращим рішенням буде – забезпечення її модульність і масштабованість.

4. Бездротові мережі.

Незважаючи на стаціонарне розміщення робочого столу необхідно передбачити бездротові мережі і системи. Wi-Fi що вже став нормою  забезпечує не тільки підключення до мережі мобільні та портативні пристрої, але також служить для:

  • IP-телефонії,
  • трансляції мультимедійного контенту (DLNA-з’єднання),
  • файлообміну з мережевим сховищем даних (NAS),
  • IoT (Internet of Things) – управлінням кліматичним устаткуванням, освітленням, автоматизованими ролетами, системами відеоспостереження та контролю доступу, системами бронювання переговорних кімнат з синхронізацією Outlook, Google Calendar і інших систем.

Наші фахівці передбачать не тільки розстановку точок доступу Wi-Fi, але і спланують проектом – безшовний роумінг, гостьову мережу, керованість обладнання та інші необхідні сучасному офісу системи.